wtorek, 21 kwietnia 2015

KROK 3

Postanowiliśmy powierzyć nasze życie i naszą wolę opiece Boga, jakkolwiek Go pojmujemy

 czytanie z Wielkiej Księgi: rozdział JAK TO DZIAŁA str. 51-54

Krok trzeci to podjęcie decyzji. Oddanie swej woli i życia pod opiekę Siły Wyższej, Boga, jakkolwiek go rozumiemy. Praktyczną konsekwencją tej decyzji jest gotowość do postawienia kolejnych kroków. Gotowość i działanie w celu ich postawienia. Jeśli wciąż masz problem ze zdefiniowaniem Sily Wyższej, to nie ma się czym martwić. Twoja własna koncepcja Boga jest w zupełności wystarczająca. Dokładnie taka, jaką przyjąłeś w kroku drugim.
Czy jesteś gotowy na podjęcie decyzji, aby oddać swoje życie pod opiekę Boga, jakkolwiek go rozumiesz? To jest kluczowe pytanie, przed postawieniem kroku trzeciego.
Nasze doświadczenie jest następujące. Jeśli uczciwie wykonywaliśmy sugestie, o których przeczytałeś wcześniej, to nauczyliśmy się przy okazji ufać swojemu sponsorowi. Skoro to działało do tej pory, to dlaczego ma nie działać dalej? I wielu z nas na takie pytanie odpowiedziało wtedy “tak”. Zgodnie z sugestią sponsora przeczytaliśmy fragment z rozdziału JAK TO DZIAŁA od słów “Opis alkoholika…" (str. 51) do Modlitwy kroku trzeciego (str. 54). Wielu z nas odmówiło tą modlitwę na kolanach wraz ze swoim sponsorem.

Boże, ofiaruję siebie Tobie, abyś mnie uformował i uczynił ze mną to, co będzie zgodne z Twoją wolą. Uwolnij mnie ode mnie samego, abym mógł lepiej spelniać Twoją wolę. Oddal ode mnie trudności, aby zwycięstwo nad nimi było świadectwem dla tych, ktorym pospieszę z pomocą, czerpiąc z Twej potęgi, Miłości, i Twego pojmowania dróg życia. Dopomóż mi, abym zawsze spełniał Twą wolę.      (Anonimowi Alkoholicy wydII str 54)


Po "formalnym" postawieniu tego kroku ze sponsorem, nie ma potrzeby, aby go powtarzać. Dobrzy weterani mówią, że Bóg ma dobrą pamięć i nie ma potrzeby mu tego przypominać. To tak pół-żartem. Jednak wielu z nas praktykuje tą formę modlitwy, podczas naszych porannych medytacji, jako praktykę kroku jedenastego.  "Każdego dnia wielokrotnie powtarzając z pokorą, uświadamiamy sobie nieustannie, że to nie my jesteśmy reżyserami przedstawienia” (WK str. 76). W naszym doświadczeniu, jakkolwiek wszystkie kroki są równie ważne, to postawienie tego kroku, stało się “kamieniem milowym“ na drodze naszego zdrowienia. Krok trzeci nie tylko pomaga nam wejsc w praktyke codziennego kontaktu z Bogiem – jakkolwiek Go pojmujemy, ale takze wskazuje na cel naszej bytnosci we wspolnocie Anonimowych Alkoholikow. Trwanie w trzezwosci I spieszenie z pomoca tym, ktorzy jeszcze cierpia z powodu alkoholizmu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz